dedo Vasiľ (ded_vasilij) wrote,
dedo Vasiľ
ded_vasilij

"K.G.Bela"

Депутата европарламента за венгерскую неофашистскую партию Ёббик Белу Ковача прокуратура обвинила в шпионаже в пользу россии.
Как и зачем хуйло финансирует европейских фашистов?
Например, Ёббик.
Статьи о братских связях сегодняшних евро-фашистов и хуйло-антифашистов я копировал в журнал уже несколько раз. Теперь продолжение. Однако на этот раз с именами и фактами. Пока на чешcком. Для тех, у кого не работает google-translator переведу позже.

Echo24.cz
Europoslanec Jobbiku je obviněn ze špionáže pro Kreml
Ještě v květnu byl Béla Kovács znám převážně jako člen Evropského parlamentu za maďarský Jobbik. Nyní však jeho život připomíná špionážní film. Vlivný člen politické strany, jehož ruská manželka byla agentkou KGB a získávala cizí občanství skrze sňatky s vlivnými muži. Syn sovětského vojáka, s jehož pomocí maďarskou krajně pravicovou stranu pravděpodobně infiltrovala Moskva. Tajné styky europoslance s ruskými diplomaty, kvůli kterým Kovács čelí obvinění ze špionáže. Nyní mu hrozí až patnáctileté vězení.

Poslanec, kterého nyní Maďaři přezdívají jako K.G.Béla, své obvinění ze špionáže pro ruskou vládu v institucích EU odmítá. Obvinění vznesla maďarská strana na základě poznatků maďarských tajných služeb, jež Kovácse kvůli jeho stykům s Moskvou sledovaly údajně už od roku 2009.

O aktivity politika se začal zajímat také maďarský novinář András Deszo z maďarského internetového portálu index.hu. Jeho poznatky o životě Kovácse nyní poskytl zpravodajský kanál Vice News.

Do Evropského parlamentu, kde má maďarský Jobbik tři křesla, se Kovács dostal v roce 2010, když v této funkci vystřídal svého stranického kolegu. Podle politologa Kreka dokonce i lídr Jobbiku Gábor Vona připustil, že Kovács udělal tak rychlou stranickou kariéru díky své schopnosti sehnat peníze.

Podle posledních informací je však stále zřejmější, že peníze, které Kovács tak úspěšně získával, pocházely z Ruska. Putin se totiž podle zahraničních expertů snaží skrze finanční podporu infiltrovat krajně pravicové i levicové strany v postkomunistických státech, a tím zasahovat do dění v Evropské unii. Nejinak by tomu mohlo být u maďarského Jobbiku.

Například člen Maďarského bezpečnostního výboru označil Jobbik za „podvodnou nacionalistickou stranou, která slouží pouze ruským zájmům“. S tvrzením o ruské infiltraci souhlasí i Péter Krekó, ředitel maďarského politologického institutu Political Capital, který zkoumá snahu Moskvy zvýšit v Evropě svůj vliv. „Ruský vliv skrze krajní pravici a levici v Evropě ještě nabyl na významu v souvislosti s ukrajinskou krizí,“ uvedl Krekó a jako příklad poukázal na hlasy poslanců Evropského parlamentu, kteří se vyslovili proti asociační dohodě EU s Ukrajinou.

Kovács své sympatie k Rusku nikdy neskrýval a v Evropském parlamentu podle Vice News zpravidla vyzýval k užšímu svazku EU s Ruskem. Letos v březnu byl Kovács přizván jako nezávislý pozorovatel referenda na Krymu, dříve zase zorganizoval návštěvu lídra Jobbiku v Moskvě, kde se setkal s kremelskými ideology příštího Velkoruska: Alexandrem Duginem a miliardářem Konstantinem Malofejevem.

Syn sovětského vojáka, manžel agentky KGB.

K Rusku měl Kovács vždycky citový vztah, sám byl synem sovětského vojáka. Se svým otcem se však nikdy nesetkal, vyrůstal v maďarské adoptivní rodině. Svou příští ruskou manželku Světlanu poznal Kovács v Tokiu, kam celá rodina přesídlila v sedmdesátých letech kvůli otcově zaměstnání. Světlana Istišinová však v té době byla už čtyři roky provdána za japonského jaderného vědce Masanoriho Omiynu a jako agentka KGB zde pravděpodobně infiltrovala japonské zpravodajské služby.

Kovácsův adoptivní otec serveru index.hu potvrdil, že jeho syn o aktivitách své manželky najisto věděl už od roku 1980. V témže roce se pak manželé přestěhovali do Vídně, kde se Istišinová po několika letech provdala za Rakušana. Díky sňatku s údajným mužem z podsvětí získala rakouské občanství, stále však žila s Kovácsem a v roce 2003 se pár přestěhoval do Budapešti. Dva roky nato už byl Kovács v Jobbiku.

Zachránily krajně pravicový Jobbik ruské peníze?

Do Evropského parlamentu, kde má maďarský Jobbik tři křesla, se Kovács dostal v roce 2010, když v této funkci vystřídal svého stranického kolegu. Podle politologa Kreka dokonce i lídr Jobbiku Gábor Vona připustil, že Kovács udělal tak rychlou stranickou kariéru díky své schopnosti sehnat peníze.

„Nyní je Jobbik stranou střední třídy a získává také finanční prostředky od státu, tehdy to však bylo velmi důležité. Nevěděli jsme, odkud peníze pocházely, ale čím víc toho o Bélovi Kovácsovi víme, tím je pravděpodobnější, že přicházely z Ruska,“ řekl politolog.

Kovácsovi se vyplatily i jeho jazykové znalosti. Europoslanci, který mluví maďarsky, rusky, anglicky, německy, francouzsky, polsky i japonsky, se podle Vice News podařilo vytvořit důležité vazby mezi hlavními postavami evropské krajní pravice. Stál také u zrodu sdružení evropských krajně pravicových stran Aliance evropských národních hnutí.

Když András Deszo z index.hu letos konfrontoval Kovácse s tím, že jeho žena byla zároveň manželkou prominentního japonského vědce, popřel europoslanec, že by o tom cokoli věděl. „Myslím, že na ni mám tolik otázek, jako máte vy,“ odvětil novináři a popřel, že by on sám někdy pro tajné služby pracoval. Podle Deszových slov však nebyl politik tolik zaskočen obsahem informací jako spíš tím, že je novinář objevil.

Skandál přišel v pravou chvíli.


Pokud Kovács ztratí svou imunitu europoslance, čeká ho v Maďarsku soudní proces. Obžaloba zmiňuje i trestný čin udržování styků s cizí vládou nebo organizací za účelem poškodit ústavní pořádek nebo nezávislost Maďarska“. Za to hrozí až patnáct let vězení.

Celá kauza evidentně hraje do karet vládnoucí straně Fidesz před nadcházejícími říjnovými volbami. Pokud se ale prokáže, že se skutečně jedná o proruského špiona, nebude to podle politologa Kreka ojedinělý případ.

„Jsem si zcela jist, že K.G.Béla není ojedinělým hráčem. Okolo jsou jiní Bélové Kovácsové, možná ne tak nápadní, nebo ne s takovým příběhem jako z akčního filmu, ale myslím, že tohle není ojedinělý případ,“ uvedl politolog.


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
пес еще: Кстати, это тот самый KGBela "Mozgalom", который самолично ездил в Крым (якобы официальный представитель Европарламента) чтобы удостоверить факт "законности, свободы и прозрачности" референдума.
Tags: за рупь ежом, советско-фашистская дружба
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments