?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry Share Next Entry
Facebook zablokoval stránku ruské ambasády na Slovensku.
dedpixto
ded_vasilij
CT24: Ruské úřady prověřují falešné facebookové stránky svých velvyslanectví na Slovensku a v Česku. Facebook paradoxně zablokoval stránku oficiálního ruského zastoupení na Slovensku.

Ruské ministerstvo zahraničních věcí zaslalo Federální službě pro dohled v oblasti telekomunikací, informačních technologií a masmédií (Roskomnadzor) údaje o falešných facebookových stránkách ruských velvyslanectví v Česku a na Slovensku. Ve středu to oznámila mluvčí ruské diplomacie Marija Zacharovová. V Rusku nemá Facebook zastoupení, proto podklady ministerstvo poslalo ruskému úřadu.

„Naši stránku správce Facebooku dočasně zablokoval. Možná ji úplně zruší. Nevíme, z jakého důvodu,“ citovala ruská agentura TASS představitele ruského velvyslanectví na Slovensku Nikolaje Levšunova. Velvyslanectví čeká, že administrátoři Facebooku brzy blokaci ruské oficiální stránky zruší.

Recesistické stránky v Česku a na Slovensku přitom fungují dál. Slovenská falešná stránka se po zablokování oficiálního facebookového profilu přejmenovala na Sovětskou ambasádu v Československu.

Proti české recesistické stránce se minulý týden ostře ohradila ruská ambasáda v Praze. Falešný facebookový profil byl poté zablokován, ve středu už ale stránky fungovaly znovu. Stránku podle deníku Aktuálně.cz spravuje anonymní administrátor, který stojí i za falešným profilem prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka.

VIA

  • 1

Je recesia nezmysel?

Ak mozete, precitajte si cely clanok. Z neho bude jasne, ze potom co ruske vyslanectvo sa stazovalo na fejkove stranky FB zablokoval fb-stranku samotnej ruskej ambasady.

pees:teraz s odstupom casu vidim, ze zdroje u FB uz nie su dostupne, zmenil sa zroj alebo nastavili privat ucet (ako pisu v poznamke).

a este pes / tu je cosi:
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/ruske-ministerstvo-varovalo-pred-ceskym-recesistickym-webem/r~59b15e34213511e7b9de0025900fea04/?redirected=1492787394

Edited at 2017-04-21 03:28 pm (UTC)

  • 1