dedo Vasiľ (ded_vasilij) wrote,
dedo Vasiľ
ded_vasilij

Pavel Šafr: Referendum je podrazem na svobodu...

Evropskou unii je třeba bránit. I proti Bruselu.

Britové vystoupili z Evropské unie a my máme námět k přemýšlení. Na prvním místě je tu úvaha o kolosální stupiditě přímé demokracie. Představa, že demokracie se odehrává v režimu „ano“ a „ne“, je od podstaty patologická. Lid je manipulovatelný a zvrátit o pár procent takové hlasování je hračka. A to pro všechny soupeře, kteří se radují z destrukce. Nejhanebnější zneužití hlasu lidu spočívá v uspořádání lidového hlasování uprostřed atmosféry společenské hysterie, jakou logicky přináší migrační krize. Přímá demokracie totiž není demokracie. Přímá demokracie je útok na svobodu a na konstruktivní chování společnosti.

Proto anglosaský svět vytvořil princip zastupitelské demokracie, aby o složitých tématech rozhodovali lidé, kteří mají dostatek informací. A ne masa lidí, která se rozhoduje podle příležitostných emocí a pod vlivem dětinských marketingových her. Přímá volba prezidenta nám přinesla Miloše Zemana a dala ruské ambasádě do rukou fantastickou zbraň proti naší svobodě. Kampaň je otázkou peněz a ne nijak velkých. Ten, kdo má silnou motivaci rozvrátit cizí stát, má ohromnou příležitost to učinit.

Pak je tu ale ještě další téma, které nastolil brexit. A to je osud Evropské unie jako administrativního aparátu, který vytvořili zejména Francouzi a Němci, respektive levicové nebo skrytě levicové snobské elity, které patří do světového hnutí Pravdy a Lásky. Jedná se o pomýlený apolitický princip, podle něhož je hlavním úkolem politiky zařizovat Dobro. A toto Dobro se s naprostou arogancí zabývá likvidací svobod a potíráním zdravého rozumu. Bruselská administrativa se tak vyžívá v dělání tohoto falešného Dobra, že brexit je možné považovat za spravedlivý trest. Evropská unie, kterou je možné si zamilovat a v níž je krásné žít, spočívá ve volném pohybu lidí a zboží. Spočívá ve společném prostoru lidských a občanských práv. Proti tomuto konceptu sdílené svobody však bruselská administrativa postavila koncept sdílené šikany ve jménu Dobra.

Možná jste někdy viděli ten absurdní lidský typ, který je tak charakteristický pro bruselskou administrativu: třicetiletá snobská držitelka dvou doktorských titulů z pavěd, které nic nikomu nepřináší. Nebo arogantní seladon, který má tendenci vysvětlit celému světu, kterým příborem se krájí ve čtvrtém chodu večeře francouzské sýry. Tato administrativa úspěšně zničila koncept Evropské unie jako prostoru svobody. Tato administrativa se zabývala zakazováním olomouckých syrečků. Zakázala nám žárovky a její největší přínos lidstvu spočívá zřejmě v tom, že zavedla podrobnou statistiku, kolik který evropský národ spotřebuje vody při splachování na záchodě. V takových tématech byla bruselská administrativa dokonalá. A není divu, že tato intelektuální a politická prázdnota nedokázala čelit imigrační krizi. Jediné, co tato administrativa vypotila, jsou absurdní kvóty na uprchlíky a velmi moudré sdělení, že imigrace je „výzva“. Nikdo nedokáže odpovědět na otázku, jak máme aplikovat přerozdělovací kvóty na našich zhruba sedm uprchlíků, kteří již od nás uprchli.

Jenže Britové měli opačný problém a Evropská unie jim nedokázala zvýšit pocit bezpečí. Naopak jim sugerovala dojem, že vrcholem lidství je být tak trochu muslim, nejlépe muslimský homosexuál. To je z hlediska francouzské levice ten nejnadějnější výsledek evoluce druhů. Evropská unie je navzdory bruselské administrativě i navzdory brexitu velmi dobrý projekt. Je to projekt, který nám přinesl ekonomický i civilizační vzestup. Je to rodina vynikajících národů, které se rozhodly pod dojmem hrozných válek spolu nebojovat, ale posilovat se vzájemně politickým spojenectvím.

Tragédií Evropské unie je to, že tento geniální koncept, který logicky navazuje na kulturní historii evropských národů, byl kontaminován sociálním inženýrstvím hnutí Pravdy a Lásky, neboli moderní snobskou levicí. Tito lidé dokážou zničit ve jménu Dobra každou rozumnou myšlenku. U nás organizují antikorupční revoluci a výsledkem je centralizovaná megakorupce, která sídlí přímo na ministerstvu financí. A na evropské úrovní toto hnutí Pravdy a Lásky organizuje otevírání dveří všem uprchlíkům a výsledkem je prudký nárůst xenofobie a plíživého fašismu. Evropskou unii je třeba bránit a zachovat navzdory evropské levici, navzdory amorálnímu hnutí Pravdy a Lásky a také navzdory brexitu. Evropská unie může být i nadále dobrým místem pro život, když to nebude předimenzovaný a nerealistický projekt úředního Dobra, nýbrž smluvní spolek svrchovaných národů a suveréních států. Jedině taková EU má budoucnost v turbulentním světě.

A jestli se mi z něčeho dělá zle, tak je to bruselský vzkaz Britům, že už nebudou mít nikdy šanci se vrátit. Naopak. Britové by se měli vrátit, když se EU nebude chovat stupidně. Moc rádi bychom opět byli s Brity v jedné rodině. A svým způsobem s nimi pořád jsme. Je to národ, který vymyslel demokracii. Je škoda, že tuto myšlenku dovedl až do té absurdní perverze, která se právě odehrála. Ale zato nesou odpovědnost konkrétní politici, v první řadě David Cameron.
Britský občan i královna Alžběta jsou bez viny.

Pavel Šafr. Šéfredaktor Svobodného fóra
Tags: ctrlc+ctrilv, eu, praha
Subscribe

 • О вкусном

  Напомнили тут один старинный сибирский рецепт ‘культурного питья’: чтоб лучше вштыривало а водки мало, сухари крошили в котелок и заливали их…

 • My comment … 'Борщ по-русски …’

  FAQ Ю: А как они называют чай после того, как в нем разморозили селедку? «Чай хуйломанитарный» View the entire thread this comment is a part…

 • Взбздень поэзии - 2021

  «Он медлит с ответом, Мечтатель-монгол: — Хуйлишка! Хрень эту Я в сыре нашел. Паршивое имя, Позорная честь — Кацапская волость В…

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments