dedo Vasiľ (ded_vasilij) wrote,
dedo Vasiľ
ded_vasilij

ABW zatrzymała polskiego polityka. Chodzi o szpiegostwo na rzecz Rosji?

Mateusz Piskorski, lider partii „Zmiana” został zatrzymany, a jego biuro przeszukane.

Mateusz Piskorski został zatrzymany przez ABW. „Dziś rano funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego dokonali przeszukań w mieszkaniach członków władz krajowych partii ZMIANA, żądając wydania m.in. twardych dysków, nośników informacji, dokumentów itp.” - czytamy na oficjalnym profilu partii na Facebooku.

Portal Newsbalt.ru, który jako pierwszy poinformował o wydarzeniu, domniemywa że powodem zatrzymania była „działalność szpiegowska na korzyść Rosji”. „W tym momencie nie mamy żadnego kontaktu z Mateuszem. Prawdopodobnie został aresztowany” – twierdzi jeden z rozmówców portalu Newsbalt.ru.

Członkowie partii Zmiana działania ABW tłumaczą jako represje polityczne i próbę zastraszenia środowisk, które mają odmienną od mainstreamowych wizję polityki zagranicznej Polski. „Nie damy sobie zamknąć ust, nie damy się zastraszyć” - pisze Konrad Rękas - wiceprzewodniczący Zmiany.
Kim jest Mateusz Piskorski

Lider partii Zmiana jest znany ze swoich proputinowskich i antyzachodnich wypowiedzi. Niegdyś poseł Samoobrony, od kilku lat szef Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych. Co kryje się pod szyldem? Trzy lata temu badali to dziennikarze „Newsweeka” Michał Krzymowski i Michał Kacewicz. Z ich artykułu wynika, że Piskorski publicznie zadeklarował, iż „zrobi wszystko, by Polska uznała Naddniestrze”. W czasie wojny w Libii eksperci Centrum – w tym Piskorski i Domagała – poleciało tam na zaproszenie reżimu Kaddafiego, który w Trypolisie zapewnił im hotel i wyżywienie. Panowie wystąpili na propagandowym spotkaniu z przedstawicielami libijskiego rządu. Wszystko filmowała miejscowa telewizja.
Tags: ctrlc+ctrilv
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment